تصاویر را می توانید به روش های زیر ببینید:
1 - تصویر را جلوی چشمان خود در فاصله نزدیك قرار دهید.سپس به آن نگاه كنید در این حالت شما تصویر را به صورت تار مشاهده خواهید نمود.حال در این وضعیت به آرامی تصویر را از چشمانتان دور كنید.مراقب باشید حالت نگاه شما عوض نشود.این كار را به قدری ادامه دهید تا یك تصویر سه بعدی در جلوی چشمان شما ظاهر گردد.
2 - به تصویر نگاه كنید، بدون آن كه به آن خیره شوید.خیلی ساده تصویر را زیر نظر به گیرید.پس از چند لحظه احساس خواهید كرد كه واقعه ای رخ می دهد.تصویر رفته رفته تغییر می كند.تصویر دور می شود اما شما همچنان به تماشا كردن ادامه دهید.اگر حوصله داشته باشید چشمان شما تصویر را تنها خواهد یافت. ( تنها تصویر مربوط را خواهند دید ). هنگامی كه این امر برای اولین بار رخ می دهد در ابتدا فقط بخش كوچكی را خواهید دید. اگر به تماشا كردن ادامه دهید بزودی تصویر گسترش خواهد یافت.
3 - در یكی از تصاویر درخشان یك انعكاس را جستجو كنید بدین ترتیب در ابتدا به نظر شما ناواضح می آید.چشمان خود را آسوده بگذارید،صبور باشید، آرام آرام متوجه خواهید شد كه واقعه ای رخ می دهد چشمان خود را در وضعیت روش دوم قرار دهید تصویر ظاهر خواهد شد.
4 - برای یك لحظه به دور دست ها نگاه كنید سپس كتاب را در میدان دید خود وارد كنید . ( یا صفحه نمایش ) . تصویر باز ناواضح خواهد شد اگر همچنان به نگاه كردن در همان حالت قبلی ادامه دهید چشمان شما تصویر سه بعدی را از كل طرح باز خواهند یافت . در این روش نیز باید بسیار آرام وریلكس باشید. چنانچه شما روش فوق را فراگرفتید ، می توانید یكبار هم به روش ذیل امتحان كنید. در این حالت به جای آن كه نگاه پشت تصویر قرار گیرد، در جلوی تصویر فوكوس می شود. امتحان كنید كه با كدام روش به بهترین وجه تصویر سه بعدی را می توانید ببینید. همه این روش ها به شما كمك خواهد كرد كه شما تصویر را در ابتدا غیر دقیق ببینید و به آن خیره نشوید. چنانچه با اولین تلاش موفق نشدید دست از كار نكشید بلكه به تمرین ادامه دهید به چشمان خود فشار نیاورید و به این امر توجه داشته باشید كه ریلكس باقی بمانید. چنانچه پیشرفته تر شدید و تمامی این تصاویر را مشاهده نمودید می توانید موارد زیر را امتحان كنید:
در مواردی این امر صادق است كه می توان در آن ها بطور عمیق تری تعمق نمود . در ابتدا اجازه دهید تصویر سه بعدی ظاهر شود سپس سعی كنید در این تصویر قسمتی را بیابید كه بزرگ و مسطح باشد. با استفاده از یكی از چهار روش ذكر شده بگذارید كه این قسمت ناواضح شود.با گذشت زمان ( رفته رفته ) یك تصویر سه بعدی ظاهر خواهد شد تصویر دور می شود و به نظر شما بسیار عمیق تر خواهد آمد. صبور باشید زیرا این روش ها نیازمند تمركز حواس زیادی است . چنانچه به این سطح دست یابید، خوشحال خواهید شد كه باز هم جلوتر بروید.
تذكر1- در صورتی كه در شروع دیدن تصاویر كمی حالت تهوع به شما دست داد نگران نباشید چون اتفاقا" به حالت دیدن تصویر نزدیك شده اید و به زودی از این مرحله می گذرید و به دنیای لذت بخش تصاویر سه بعدی پا می گذارید.
تذكر2- دیدن تصاویر سه بعدی برای كسانی كه با كامپیوتر كار می كنند مضر نیست بلكه مفید می باشد و خستگی چشم را بر طرف می كند.

بقیه تصاویر در ادامه